ORGANIZATORZY

DLA KAŻDEGO ŚWIĘTOŚĆ

16 czerwca 2024

Górecko Kościelne

ORGANIZATORZY EXODUSU RODZIN

Duszpasterstwo Rodzin

Referat Duszpasterstwa Rodzin
Kuria Diecezjalna w Zamościu
ul. Hetmana Jana Zamoyskiego 1
22-400 Zamość
tel. (084) 627 95 21 wew. 18

Osoby kontaktowe:

Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
ks. mgr Maciej Lewandowski

Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego
Dorota Szatraj
tel: 514 811 434
dyżur: wtorek, 9.00 – 12.30

DOMOWY KOŚCIÓŁ, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie


​ Kim jesteśmy?
​ Jesteśmy wspólnotą małżeństw sakramentalnych, które chcą trwać przy Bogu, rozwijać się duchowo, a jednocześnie nawiązywać znajomości i przyjaźnie z innymi rodzinami katolickimi. W Domowym Kościele uczymy się, jak budować prawdziwą jedność w małżeństwie oraz jak wychowywać dzieci w wierze chrześcijańskiej. Dzięki wspólnocie dzieci mają kontakt z rówieśnikami podzielającymi podobne wartości. Domowy Kościół jest częścią Ruchu Świtało-Życie (OAZY) powołanego do życia przez czcigodnego sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Domowy Kościół jest obecny we wszystkich diecezjach polski, a także za granicą.
Jak działamy:
Spotykamy się raz w miesiącu w grupach o stałym składzie (4 – 7 małżeństw wraz z księdzem) Poprzez wspólną modlitwę, dzielenie się swoją wiarą i doświadczeniami wspomagamy się wzajemnie w budowaniu szczęśliwych, chrześcijańskich rodzin. Jeździmy też na rekolekcje razem z dziećmi oraz spotykamy się towarzysko przy rożnych okazjach
Jeżeli chcecie:
• umacniać swoją wiarę
• poznać nowych przyjaciół
• pielęgnować miłość małżeńską
• nawiązać głębszy kontakt z dziećmi
• nauczyć się rozwiązywania konfliktów
Zapraszamy do Domowego Kościoła
Domowy Kościół pomaga nam trwać w miłości nie tylko w okresie zakochania, ale przez całe życie

dane kontaktowe:
strona krajowa DK: www.dk.oaza.pl
strona diecezjalna: http://www.dk.zamlub.pl/

Jolanta i Grzegorz Pluta para diecezjalna diecezji zamojsko-lubaczowskiej, tel: 504 068 276

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca


Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca wpisuje się w nurt nowych wspólnot w Kościele katolickim, które wyrosły z doświadczenia Odnowy Charyzmatycznej. Wspólnota narodziła się w 2010 roku dzięki spotkaniu i współpracy Wspólnoty Charyzmatycznej z Ożarowa Mazowieckiego oraz ks. Krzysztofa Kralki SAC – Dyrektora Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Wspólnota gromadzi katolików wszystkich stanów – świeckich żyjących w małżeństwach lub samotnie, kleryków, braci i siostry konsekrowanych oraz księży – w jedną rzeczywistość, będącą obrazem Ludu Bożego w jego jedności i różnorodności powołań. Jej członkowie mają wspólne pragnienie rozkochiwania ludzi w Jezusie Chrystusie. Osoby należące do Wspólnoty tworzą duchowe i formalne przymierze katolików, którzy pragną odpowiedzieć na nakaz misyjny Jezusa Chrystusa (por. Mk 16, 15-20; Mt 28, 18-20) oraz na wezwanie Kościoła do podjęcia dzieła Nowej Ewangelizacji (por. RM 2-3, 5).

Poprzez formację ewangelizatorów Wspólnota pragnie umacniać Kościół oraz budzić świadomość powszechnego powołania chrześcijan do głoszenia Ewangelii.

Rodziny związane z Exodusem Młodych.

Exodus Młodych już od ponad 10 lat zrzesza młodzież poszukującą odpowiedzi na pytania o wiarę w Boga, chcących tworzyć prawdziwe, głębokie relacje z drugim człowiekiem, szukających drogi w swoim życiu. I tę drogę już od lat Pan Bóg pomaga nam odnajdywać. Wraz z upływem czasu, jedni wkroczyli na ścieżkę powołania zakonnego, kapłańskiego, inni założyli rodziny, niektórzy z nas realizują się w służbie misyjnej… Wspólnota, jaką tworzyliśmy przez ostatnie lata, głównie na corocznych rekolekcjach, była dla nas umocnieniem, inspiracją, naładowaniem akumulatorów na kolejny rok pracy nad sobą i nad naszą relacją z Bogiem i drugim człowiekiem. Wracaliśmy na Exodus pełni wdzięczności i radości, spotykając ludzi coraz bardziej ukształtowanych i promieniujących Bożą Miłością. A także zupełnie nowych młodych szukających prawdy w swoim życiu, których nieraz braliśmy pod swoje skrzydła jak starsi bracia. Wspólne przeżywanie Eucharystii, wieczorów uwielbienia, spowiedzi, słuchanie konferencji zaproszonych gości, a także oglądanie naszego wspólnego wzrastania w wierze, było przepięknym przeżyciem i motywacją. Świadectwem, że wiara naprawdę odmienia nasze życie. Dziś mierzymy się w życiu z coraz to nowymi, trudniejszymi zadaniami. Nadal potrzebujemy siebie, by wzrastać i trwać w wierze. Czasem czujemy, że w tych nowych wyzwaniach dopiero raczkujemy, jak nasze dzieci. Potrzebujemy świadectwa rodzin, które wraz z Bogiem przeżywają swoją codzienność. Ich miłości i wsparcia. Exodus Rodzin wyszedł nam naprzeciw, oferując dalszą formację, możliwość spotkania wierzących rodzin z wielu wspólnot naszej diecezji. To piękne, że możemy spotkać się tu razem z naszymi bliskimi, których nieraz mieliśmy ochotę zabrać na Exodus Młodych i czerpać z ich doświadczenia i miłości, formując nowe pokolenia. Myślimy, że oni również potrzebują tam nas.